Jak przygotować się na przyjście Pana Jezusa? - adoracja

Jak przygotować się na przyjście Pana?

Adoracja

Wołomin 10.12.2014

 

Dziękuję Ci Panie Jezu, że mogę Cię adorować w Najświętszym Sakramencie, właśnie teraz w czasie Adwentu. Ten czas jest mi podarowany, abym przygotowała się na Twoje przyjście. Nie tylko na kolejne święta Bożego Narodzenia, ale także na Twoje powtórne przyjście na ziemię. Nie wiem kiedy to nastąpi, ale mam być gotowa, wołając z całym Kościołem: „ Marana tha”.

W drugą niedzielę Adwentu czytane są słowa z Ewangelii św. Marka, mówiącej o tym, w jaki sposób Jan Chrzciciel przygotowywał ludzi w Izraelu na Twoje przyjście.

Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając przy tym swoje grzechy.

Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: "Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym".

Słowa Jana Chrzciciela spowodowały niezwykłe poruszenie wśród ludzi. Posłuchali oni tych słów pełnych mocy Ducha Świętego. Przybywali nad Jordan, wyznawali swoje grzechy i przyjmowali znak chrztu nawrócenia z ręki proroka. Pragnęli właściwie przygotować się na spotkanie z Tobą, Mesjaszem przez oczyszczenie z grzechów.

Dzisiaj Panie pragniesz mojego oczekiwania, wiary w słowa Kościoła i posłuszeństwa w wezwaniu do nawrócenia się. Tak, jak ówcześni Izraelici chcę przygotować się na spotkanie z Tobą przez właściwe przygotowanie się do spowiedzi i sakrament pojednania.

 

Rachunek sumienia

Jak przygotowywuję się do spowiedzi? Czy mam tylko przypomieć sobie i wyliczyć grzechy, czy stać mnie na to, by spojrzeć w głąb siebie? Co jest największą wartością mojego życia, o czym najczęściej myślę, do czego dążę? Czy wybieram ciebie Jezu? Jeśli Ciebie nie wybieram, to grzechy są tylko skutkiem pierwszego wyboru. Czy opuszczam Ciebie, a może pozostawiam Ci tylko mały kącik w mojej duszy? Największym złem jest to, że Ty, mój Pan nie jesteś dla mnie wszystkim.

.

Akt żalu

Czekam na spowiedź. Jak spędzam te chwile? Ten bezcenny czas jest okazją, by wzbudzić w sobie postawę skruchy. Ile już spowiedzi zmarnowałam przez brak skruchy, usprawiedliwianie się i pomniejszanie mojej winy? Proszę Cię Panie o łaskę skruchy. Bez Twojej pomocy nie potrafię stanąć w prawdzie. Nie mam odwagi przyjąć prawdy o sobie. Kim jestem wobec sprawiedliwego i świętego Boga? Czy naprawdę dam sobie radę bez Ciebie w życiu?

 

Postanowienie poprawy

Czy proszę Cię Jezu o łaskę zaczęcia na nowo swojego życia? Czy naprawdę chcę cokolwiek w nim zmienić? Czy pragnę, aby było ono przepełnione Twoją obecnością? Panie Jezu, nie chcę obrażać Cię więcej.

Wyznanie grzechów

Władzę odpuszczenia moich grzechów dałeś Jezu kapłanowi. On wypełnia Twój nakaz odpuszczania, a ja mam szczerze wyznać wszystkie winy. To Ty, Panie czekasz na mnie w czasie spowiedzi, Ty oddałeś swoje życie, aby zgładzić moje grzechy, a ja często lękam się kapłana, zadręczam się myślą, co sobie o mnie pomyśli, dobieram słowa, by nie wypaść źle. Dopomóż mi Jezu widzieć tylko Ciebie i bez obawy wyznawać moje grzechy. Ulecz moją duszę Panie.

 

Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu

Jak spędzam czas po spowiedzi? Czy okazuję wdzięczność za przebaczone przez Ciebie grzechy? Czy proszę, abyś stworzył we mnie serce nowe, zdolne do wdzięczności za łaskę odpuszczenia grzechów? Teraz moja dusza jest czysta i otwarta na dobro. Czy chcę, abyś teraz właśnie Ty ją  wypełnił? Jak szybko zapominam o darowaniu mi grzechów i powracam do starego życia? Panie stwórz we mnie nowe serce, które z radością wypełnia Twoją wolę względem Boga i ludzi.

 

Matko Boża, pomóż mi prostować drogę mojego życia i prowadź do Jezusa.

Panie Jezu, chcę byś był w moim życiu obecny.

Ty jesteś mocniejszy ode mnie. Ty wszystko możesz.

Nie jestem godna schylić się, by odwiązać rzemyk u Twoich sandałów.

Proszę Cię, napełnij mnie Duchem Świętym, aby moje serce było gotowe na Twoje przyjście.


Propozycja pieśni:

1. Przybądź Panie bo czekamy Twego przyjścia wyglądamy, bo źle nam żyć bez Ciebie!

 

Gotujmy drogę Panu. Prostujmy ścieżki jego, przemieńmy nasze życie, odwróćmy się od złego.

 

Noc minęła, dzień jest blisko, w jasnym świetle czyńmy wszystko, ze snu już powstać pora!

 

2. Otwórz me oczy chcę widzieć Jezusa i być bliżej Niego i kochać goręcej.

 

Otwórz me uszy i naucz mnie słuchać, otwórz me oczy chcę widzieć Jezusa.

 

3.Panie przebacz nam, Ojcze zapomnij nam, zapomnij nam nasze winy przywołaj kiedy błądzimy.

 

4. Serce wielkie nam daj, zdolne objąć świat! Panie, serce nam daj, mężne w walce ze złem!
Zwleczmy z siebie uczynki starych ludzi, zniszczmy wszystko, co budzi Boży gniew!
Wdziejmy biel nowych szat w Chrystusie Panu! Nowy człowiek powstanie w każdym z nas!

 

5. Podaruj, podaruj mi Panie słowa, które darowałeś Magdalenie. Podaruj, podaruj mi Panie

 

tylko jedno, tylko Twoje przebaczenie.

 

Ona jedna, wzgardzona Magdalena w swojej prawdzie przed Tobą Panie stała.

 

Ona jedna, przez wszystkich potępiona dar największy od Ciebie otrzymała.

 

6. Uwielbiam Imię Twoje, Panie. Wywyższam Cię i daję Ci cześć.

 

W przedsionku chwały Twej staję, z radością śpiewam Ci pieśń.

 

Ref: O Panie Jezu chcę wyznać, że ja kocham Ciebie, ty zmieniasz mnie.

 

Chcę Ci dziękować ze wszystkich sił. Dajesz mi siebie bym na wieki żył